ECO TECH LPG KİT SİSTEMLERİ

LPG KİT SİSTEMLERİ
Ecotech Yeni Model Valtek
Enjektörlü


Ekonomik Yerli Fiyatına %100 İtalyan Ecotech Lpg Kiti Peşin Fiyatına TAKSİTLİ

KAMPANYA

Yeni Teknoloji Yeni Model Sıralı Sistemler Uygun Fiyatlara ATEŞOĞULLARI LPG' DE 

Peşinatsız Peşin Fiyatına Vade Farksız 9 AY TAKSİT.....

BRC MY 11YERİNE,

BRC'nin en yeni modeli olan Seq32,   Çıktı

 SEQUENT PLUG&DRIVE  SEQ 56  
5-6-8 SİLİNDİRLİ ARAÇLAR İÇİN 
OBDII  LPG KİTPrins vsi KeihinEnjektörlü.(Hollanda)
Kit  MTM Eobd2
Bağlantılı Keihin  Enjektörlü (italy)
Mimgaz Hesaplı Sıralı
Karbüratör
lü Sistemler
Türkiye (İstanbul)

En Hesaplı En Ucuz Y
eni Teknoloji Sıralı Sistemler Yine Ateşoğulları LPG'd
Siz Saygıdeğer

Müşterilerimizin Bilgilerine...
ATEŞOĞULLARI LPG Niğde.

Üyelik Girişi

MİMGAZ Sıralı Otogaz.Sıralı gaz enjeksiyon sistemi (SGI) yeni nesil çok nokta enjeksiyonlu araçlar için geliştirilmiş bir sistemdir. SGI sistemlerinin geleneksel LPG dönüşüm sistemlerine göre daha fazla yakıt tasarrufu, daha iyi performans gibi pek çok artısı vardır. Mimgas SGI sistemindeki ürünler hakkında daha fazla bilgi almak için yukarıdaki linklerden faydalanabilirsiniz.


Elektronik Kontrol Ünitesi aracın orijinal elektronik ünitesinin yaptığı işi araç gazda çalışırken yapar. Elektronik kontrol ünitesi (ECU) benzin enjektörlerinden gelen sinyalleri, regülatör basınç ve ısısını, ve emme manifold basıncını kontrol ederek her bir silindire gidecek optimum gaz miktarını hesaplar. Windows tabanlı bir yazılım ile çalışan kontrol ünitesi bu yazılım sayesinde araç ayarları üzerinde tam kontrol sağlar.


SGI regülatörü aynı karbüratörlü veya enjeksiyonlu sistemlerde kullanılan regülatörler gibi yüksek basınçla gelen gazı atmosferik basınca indirger. Üzerinde su sıcaklığını Elektronik Kontrol Ünitesine bildiren bir ısı sensörü bulunur. Motor gücü 140 kW'a (190 Hp) kadar olan çok nokta enjeksiyonlu araçlarda kullanılabilir.


Gaz Enjektörleri aynı benzin enjektörlerinde olduğu gibi gazı belirli bir sıraya göre motora püskürtür. Enjektörler görevlerini ECU'dan gelen sinyallere göre yerine getirirler. MİMGAS enjektörleri kirli gazda bile iyi performans verecek şekilde üretilmişlerdir. 2, 3, 4 silindirli versiyonları bulunur.

İŞLEVİ
Elektronik LPG regülatörü motor bölmesine sıvı fazda ve yüksek basınçla gelen LPG'yi motor suyunun sıcaklığından yararlanarak buharlaştırır ve atmosferik basınca indirger. Motorun ihtiyacına göre gaz akışını ve tüketilen yakıt miktarını ayarlar. Üzerinde bulunan ve aracın kontak hattına bağlı olarak çalışan elektrovalf, gaz akışını başlatıp durduran bir emniyet unsurudur.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Gövde ve kapaklar alüminyumdan üretilmişlerdir. Karbüratörlü veya tek nokta enjeksiyonlu araçlarda kullanılabilir. Motor gücü 122 Hp'den daha güçlü olan araçlar için Majör versiyonu vardır. 67,5 barlık bir basınç altında test edilir. Üzerinde bulunan gaz ayar ve rölanti ayar vidaları ile motora giden gaz miktarı ayarlanabilir. Gaz içerisinde bulunan yabancı partiküllerin toplandığı bir haznesi mevcut olup, bu hazneye bağlı olan tahliye tapası vasıtasıyla ve belirli aralıklarda bu partiküller boşaltılabilir.

İŞLEVİ
Silindir LPG tankı üzerine monte edilen silindir şamandıra (multivalf), dolum limitini ayarlayarak deponun %80'den fazlasının dolmasını engeller ve tanktakı yakıtın seviyesini analog olarak ölçer. Daha sonra bu bilgiyi dijital olarak yakıt seçici anahtara gönderir. Motora giden gaz akışını kontrollü bir şekilde sağlar ve bir kaza sonucu borular delinirse bu akışı keser. Tanktaki basıncın herhangi bir sebeple (yangın vs.) artması durumunda basıncı düşürerek patlamasını engeller. Gazın tanka doldurulmasını sağlayan dolum ünitesi ve olası bir gaz kaçağı durumunda sızan gazı emniyetli bir şekilde araç dışına ileten plastik havalandırma kapağı ile birlikte bir set halinde kullanılır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ
ECE-R 67.01 regülasyonuna uygun olarak üretilmiştir. 30° ve 90° versiyonları vardır. Ana gövde pirinçten imal edilir. Aşırı akış valfi, %80 sınırlayıcı valf, 27 bar basınç tahliye valfi, giriş çekvalfi, elektronik açma-kapama valfi, elektronik sensör ve yangın tahliye sigortası gibi çeşitli güvenlik unsurlarıyla teşkil edilmiştir

İŞLEVİ
LPG tankı ve regülatör arasına monte edilen elektromanyetik bir valftir. Yakıt seçici anahtardan aldığı komuta göre LPG akışını keser ya da başlatır. Ayrıca kontak kapandığında gaz akışını keser.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Ana gövdesi pirinçten imal edilmiştir. Alt kısmında LPG içerisinde bulunabilecek pislikleri ve küçük partikülleri tutan bir filtre mevcuttur. Bu filtre sık sık kontrol edilmeli ve herhangi bir problem var ise değiştirilmelidir. Filitre ömrü maksimum 50.000 km'dir. Yakıt seçici anahtardan gelen elektrik kablosu gaz valfinin artı (+) ucuna, gaz valfinde bulunan eksi (-) uç ise şase (nötr)' ye bağlanır.

İŞLEVİ
Aracın benzinden gaza veya gazdan benzine geçişini sağlar. Ledler ile tankın içindeki yakıt seviyesini gösterir. Araç stop ettiği zaman gaz akışını otomatik olarak durdurur.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Karbüratörlü araçlar için kullanılır. Farklı tipteki sensörlere göre farklı omajlarda üretilen modelleri mevcuttur. Üzerinde "Gaz", "Benzin" ve "Nötr" olmak üzere üç konumlu bir buton mevcuttur. Gazdan benzine geçmek için buton direkt olarak "Benzin" konumuna alınır. Benzinden gaza geçmek içinse buton önce "Nötr" konumuna alınarak hortumlardaki benzinin bitmesi beklenir ve araç titremeye başladığı anda buton "Gaz" konumuna alınır. Benzinden gaza hızlı bir geçiş yaptığınız takdirde iki yakıt karışacağından araç stop edebilir.

İŞLEVİ
Kit içerisinde bulunan montaj seti adından da anlaşılacağı üzere araç dönüşümünü yaparken kullanılan ürünleri monte etmek, hortum ve boru bağlantılarını yapmakta kullanılır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Kit içerisinde bulunan montaj seti tekli gaz ayar vanası, çiftli gaz ayar vanası, su T'si, hortum bağlantı kelepçeleri, vidalar ve sigorta setinden oluşur.

İŞLEVİ
Karbüratörlü araçlarda benzin otomatiği ile karbüratör arasına monte edilir. Üzerinde bulunan elektrovalf vasıtasıyla yakıt seçici anahtardan aldığı komuta göre benzin akışını keser ya da başlatır. Benzin valfi sadece karbüratörlü araçlarda kullanılır ve enjeksiyonlu araçlarda bulunmaz. Enjeksiyonlu araçlarda benzin akışını yönetmek için benzin valfi yerine emülatör kullanılır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Ana gövdesi pirinç veya plastikten imal edilen iki tipi mevcuttur. Pirinç versiyonu üzerinde bir vida plastik versiyonu üzerinde ise manuel bir kol vardır. Bu vida veya kol normalde kapalı konumda bulunur, fakat aracın elektrik sisteminde herhangi bir arıza yaşanması durumunda açık pozisyona alınır ve sistemi devre dışı bırakarak sanki araçta lpg sistemi bulunmuyormuş gibi benzin otomatiğinden karbüratöre benzin akışını serbest bırakır. Bu sayede herhangi bir sistem arızasında aracın yolda kalması önlenmiş olur.

Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret477739
LPG MONTAJI

SEAT Leon BRC montajıSEAT LPG MONTAJI

RENO CİLO BRC MONTAJIRENO CİLİO

Site Haritası
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.74368.7787
Euro10.395910.4376
Hava Durumu
Takvim